Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c
30 paź
2022

Ogłoszenie duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą (30.10.2022r.).

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako rocznica poświęcenia kościoła własnego.

Dzisiaj o 15:00 nabożeństwo różańcowe.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane tak jak w niedziele i święta.
O godz. 14:00 będzie modlitwa za zmarłych na cmentarzach w Myślenicach i w Polance. Później będzie możliwość uczestnictwa we Mszy św. w kaplicy na Polance.

Wierni, którzy w dniach od 1-go do 8-go listopada nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. i pomodlą się w intencjach Ojca św. mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować, za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w naszej parafii będą odprawiane: w kościele na Zarabiu o godz. 8:00 i 18:00. W kościele na Chełmie o godz. 16:30.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w kościele na Chełmie będzie w środę od godz. 15:30. Spowiedź w kościele na Zarabiu w piątek w godz. 16:00 – 17:45. O godz 18:00 Msza św.

W piątek po Mszy św. spotkanie z młodzieżą, która w tym roku szkolnym przystąpi do sakramentu bierzmowania.
W sobotę po Mszy św. o godz. 7:30 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi jakich doznaje od ludzi. Przed Mszą św. zmiana tajemnic różańcowych. W szczególny sposób zaperaszam do tej modlitwy osoby należące do Róż Różańcowych.

Począwszy od listopada w każdy piątek o godz. 15:00 bicie dzwonu będzie nam przypominało o Godzinie Bożego Miłosierdzia i wzywało nas do modlitwy i refleksji.

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Marian Stanek. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla jego duszy.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, iż w dniu 1 listopada 2022r. Zostanie zorganizowana bezpłatna komunikacja autobusowa na na trasie: Myślenice Górne Przedmieście – Zarabie – Dolne Przedmieście – Cmentarz Polanka – Dolne Przedmieście – Myślenice Górne Przedmieście.
Szczegółowy rozkład jazdy oraz wykaz przystanków według którego będzie świadczona przedmiotowa usługa udostępniony jest na stronie internetowej Gminy Myślenice, Facebooku oraz w Gazecie Myślenickiej.

Kalendarz liturgiczny:
1 listopada (wtorek) – Uroczystość Wszystkich Świętych
2 listopada (środa) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
4 listopada (piątek) – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Powrót do wszystkich ogłoszeń
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt