Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c
20 lis
2022

Ogłoszenia duszpasterskie na 34 niedzielę zwykłą - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy dziś w Kościele Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny.

Jutro o 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi.

Drodzy Państwo. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą prowadził Ks. Bp Robert Chrząszcz. Chciałem wszystkim podziękować za czynny udział w spotkaniach z Księdzem Biskupem – następcą Apostołów. Dziękuję również tym wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tych spotkań i dobrym ich przeżyciu.
Jak Państwo wiecie w trakcie sprawowania Mszy św, na Chełmie doszło do przykrej dla nas wszystkich sytuacji, w której kierowca Księdza Biskupa, robiący zdjęcia kościoła od strony boiska został ugodzony nożem w czoło i w ramię. Cios w głowę był bardzo mocny, nóż przebił kość czaszki, Cios w ramię był w bliskiej odległości od serca. Jestem przekonany, że po takich uderzeniach przeżycie Pana kierowcy jest cudem.

Sprawca tego zdarzenia został w tym samym dniu schwytany. Pragnę podkreślić, że nie był to atak na Kościół, a sprawca nie znał człowieka, którego skrzywdził. Był pod wpływem alkoholu.

W piątek Pan kierowca opuścił szpital.

Chciałbym na ręce Pana Adama Stycznia – Dyrektora szpitala w Myślenicach złożyć podziękowanie dla całego personelu medycznego, za okazaną życzliwość, szybką operację i skuteczną pomoc.
Serdeczne podziękowania składam również myślenickiej policji za szybkość i profesjonalizm w przeprowadzeniu całej akcji. To podziękowanie kieruję na ręce Komendanta Policji – Pana Macieja Kubiaka.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i wsparcie.
Dziękuję za modlitwę w intencji Pana kierowcy, ale również bardzo serdecznie dziękuję za modlitwę w intencji sprawcy tego smutnego zdarzenia oraz za modlitwę w intencji jego rodziców i rodziny, którzy żyją pośród naszej parafialnej wspólnoty. Nie jest to łatwe życie po tym wszystkim co się wydarzyło. Otoczmy ich naszą miłością i życzliwością. Postarajmy się ich zrozumieć i po przyjacielsku współczuć.
O taką postawę prosi również Ksiądz Biskup i Pan kierowca. Modlą się za sprawcę i proszą, aby przekazać rodzinie wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie w ich intencji.
Ksiądz Biskup pragnie w najbliższym czasie spotkać się z mieszkańcami Chełmu na wspólnej Mszy św. Uczyni to w jakąś wolną od obowiązków niedzielę.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Barbara Kokoszka i śp. Robert Mirek. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla nich.

Kalendarz liturgiczny:
21 listopada (poniedziałek) – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
22 listopada (wtorek) – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
24 listopada (czwartek) – Wspomnienie św. męczenników wietnamskich  Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

Powrót do wszystkich ogłoszeń
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt