Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c
27 lis
2022

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę Adwentu (27.11.2022r.).

Dzisiejszą – pierwszą niedzielą Adwentu – rozpoczynamy w Kościele Nowy Rok Liturgiczny. Roraty w naszym kościele będą odprawiane: w niedzielę o godz. 8:00 rano, natomiast w tygodniu – we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7:00 rano, a w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Bardzo proszę aby  na Roraty dzieci przychodziły z lampionami.

W kościele na Chełmie roraty będą w niedzielę o godz. 9:30 i w środę o godz. 17:00

W dniu dzisiejszym zostaną poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny, Opłatki te zostaną rozniesione do wszystkich Parafian przez Panów Organistę i Kościelnego. Dowolna ofiara złożona z tej racji jest częścią wynagrodzenia, za całoroczną pracę przy parafii.

Jutro o 17:15 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami rocznymi. Wypominki znajdują się w gablocie parafialnej. Bardzo proszę sprawdzić poprawność imion i nazwisk, a ewentualne pomyłki proszę zgłaszać do zakrystii celem sprostowania.

W najbliższą środę – 30 listopada – po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne „Spotkanie z Biblią”. Tematem spotkania będzie rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. (Łk 3, 21-22 – Chrzest Pana Jezusa, Łk 4 1-13 – Kuszenie na pustyni).

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w kościele na Chełmie będzie w środę od godz. 16:00, a później Msza św. Spowiedź w kościele na Zarabiu będzie w piątek od 16:00 – 17:45. O godz. 18:00 Msza św. Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za zniewagi jakich doznaje od ludzi. Przed Mszą św. zmiana tajemnic różańcowych.

Składam serdeczne Bóg zapłać Państwu Halinie i Zdzisławowi Klimas za wykonanie w naszym kościele dekoracji z racji Adwentu oraz zakupienie kwiatów do kwietnika obok ołtarza.

Kalendarz liturgiczny:
30 listopada (środa) – Święto św. Andrzeja Apostoła
3 grudnia (sobota) – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Powrót do wszystkich ogłoszeń
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt