Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c

Parafia » Służba liturgiczna

O żywotności Kościoła świadczy młodzież. Przy naszej parafii dzieci i młodzież gromadzą się w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza w trzech grupach: schola, ministranci, lektorzy. Ich posługa ma służyć piękniejszemu przeżywaniu liturgii poprzez odpowiednią jej oprawę.

SCHOLA Na Chełmie jest to grupa ok. piętnastu dziewczynek w przedziale wiekowym od szkoły podstawowej do liceum. Schola włącza się w oprawę muzyczną niedzielnej mszy o godz. 9.30.
MINISTRANCI
I LEKTORZY
Na Zarabiu grupa obejmuje ok. 25 ministrantów w wieku szkoły podstawowej i 10 lektorów w wieku gimnazjalnym. Obie grupy spotykają się na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych w ciągu roku szkolnego i podejmują posługę liturgiczną w ciągu tygodnia wg ustalonego grafiku.

Na Chełmie grupa obejmuje ok. 10 ministrantów w wieku szkoły podstawowej i 2 lektorów w wieku gimnazjalnym. Obie grupy spotykają się na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych w ciągu roku szkolnego i podejmują posługę liturgiczną w ciągu tygodnia wg ustalonego grafiku.

W myśl mądrej zasady "w zdrowym ciele zdrowy duch" organizowane są od 2002r. przez parafię i Gimnazjum nr 3 w Myślenicach rozgrywki piłki nożnej halowej dla ministrantów dekanatu Myślenice.
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt