Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c
27 sty
2024

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę zwykłą (28.01.2024r.).

W naszym kościele znajduje się wystawa szopek wykonanych przez dzieci wspólnie z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Zarabiu. Serdecznie dziękuję za tę piękną inicjatywę, a wszystkich Państwa zapraszam do obejrzenia tej wystawy.

Jutro o 17:20 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami rocznymi.

W tym tygodniu czcimy w Kościele:
w środę – św. Jana Bosko, prezbitera
w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego

W środę po Mszy św. wieczornej w kościele na Zarabiu odbędzie się kolejne spotkanie z Biblią. Tematem spotkania będzie fragment Ewangelii św. Mateusza: Mt 5, 4-6 dotyczący Błogosławieństw.

W piątek – 2 lutego – będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą w kościele na Zarabiu o godz. 8:00 i 18:00, a w kościele na Chełmie o godz. 16:30. Na każdej Mszy św. będą poświęcane gromnice. Jest to również XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego, w którym w szczególny sposób modlimy się za księży i osoby służące Bogu i ludziom w zakonach.

W święto Matko Bożej Gromnicznej wypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji spowiedź w kościele na Chełmie będzie w środę od godz. 16:00 a później Msza św. Spowiedź w kościele na Zarabiu będzie wyjątkowo w czwartek w godz. 16:00 – 17:30.

Sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych odbędzie się przed Mszą św., a po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi jakich doznaje od ludzi.

Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu będą przebiegać w następujący sposób. Pragnę przypomnieć, że będą one przebiegać tylko według zaproszeń, jakie Państwo złożyliście.

Poniedziałek – 29 stycznia – od godz. 9:00 ul. Spacerowa, ul. Modrzewiowa i ul. Zdrojowa (do Państwa Sabiny i Piotra Horabik).
Wtorek – 30 stycznia – od godz. 9:00 Chełm (Łazy, Chmielówka, Litwowa, Patykowa).
Czwartek – 1 lutego – od godz. 9:00 ul. Krótka i ul. Piłsudskiego.
Sobota – 3 lutego – od godz. 9:00 Chełm (Tajsówka, Łysiówka, Talagowa).
W przyszły wtorek – 6 lutego – od godz. 9:00 ul; Górna (od Państwa Drabikowskich) domy nad drogą.


Powrót do wszystkich ogłoszeń
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt