Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c
16 mar
2024

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę Wielkiego Postu (17.03.2024r.).

W środę zakończyliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie dziękuję za piękny udział w tych rekolekcjach i liczną spowiedź przed Wielkanocą.

Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15:00. Temat rozważania: „Nie zniosę kalectwa mojego dziecka – Cierpienie kalectwa fizycznego i śmierć”.

Jutro o godz. 17:20 różaniec za zmarłych połaczony z wypominkami rocznymi.

W środę nie będzie Mszy św. o godz. 18:00, ponieważ o godz. 17:00 odbędzie się bierzmowanie naszej młodzieży. Sakramentu bierzmowania udzieli ksiądz biskup Damian Muskus. Intencja Mszy św. z godz. 18:00 zostanie odprawiona o godz. 17:00 podczas bierzmowania.
W środę Mszy św. na Chełmie nie będzie.

Droga Krzyżowa w piątek o 17:30

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie się odbywać na każdej Mszy św.

Kończy się czas Wielkiego Postu. Czas, w którym bardziej niż w ciągu roku staraliśmy się modlić, pościć i czynić jałmużnę. W przyszła niedzielę możemy się jeszcze włączyć w wielkopostne dzieła miłosierdzia uczestnicząc po każdej Mszy św. w kiermaszu świątecznym przygotowanym przez Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Myślenicach, kupując wykonane przez nich ozdoby świąteczne. Będzie również można złożyć dowolną ofiarę do puszek lub przynieść żywność i złożyć ją w koszach przed kościołem na pomoc dla ludzi potrzebujących, którymi opiekuje się nasza myślenicka BETANIA. Również osoby z naszej parafii korzystają z tej pomocy. Bardzo serdecznie zachęcam do wsparcia tych inicjatyw.

Kalendarz liturgiczny:
19 marca – wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Józef Kokoszka. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla jego duszy. „Wieczne odpoczywanie…”.

Powrót do wszystkich ogłoszeń
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt