Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c
27 kwi
2024

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę Wielkanocną (28.04.2024r.).

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Z tej racji spowiedź w kościele na Chełmie będzie w środę od godz. 16:00 a później Msza św. Spowiedź w kościele na Zarabiu – ze względu na długi weekend oraz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która wypada w pierwszy piątek – odbędzie się jutro od godz. 16:00 – 17:45. W związku z tym jutro różańca za zmarłych połączonego z wypominkami nie będzie.

W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Majówki w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18:00 a później Msza św., dlatego przez cały maj rano Mszy św. nie będzie tylko po południu. W związku z tym kancelaria parafialna będzie czynna codziennie po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwa majowe w niedziele będą o godz. 15:00. Bardzo gorąco zachęcam do tej pięknej modlitwy do Matki Bożej.

W piątek – 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane tak jak w niedziele i święta. W tym dniu wypada również pierwszy piątek miesiące.

Na pamiątkę cudownych wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej, które działy się w domu Marcina Grabyszy od 1 do 8 maja 1633 roku i po nich obraz Matki Bożej został przeniesiony do kościoła Narodzenia NMP odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca – 4 maja:
o godz. 19:00 – nabożeństwo majowe w miejscu dawnego domu Marcina Grabyszy przy kapliczce na ul 3 Maja 74
o godz. 19:20 – procesja z obrazem Matki Bożej do kościoła
0 godz. 20:00 – Msza św. przy ołtarzu polowym
Będziemy się szczególnie modlić o pokój na świecie, o bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny i szacunek dla życia człowieka. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zaprasza Ks. Kustosz Zdzisław Balon.

Z tego powodu wyjątkowo w sobotę nie będzie nabożeństwa majowego ani Mszy św. o godz. 18:00, tylko rano o godz. 7:30. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za wszystkie zniewagi jakich doznaje od ludzi.
Zmianka tajemnic różańcowych będzie przed Mszą św.

Kalendarz liturgiczny:
29 kwietnia – poniedziałek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2 maja – czwartek – Wspomnienie św. Atanazego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
3 maja – piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronko Polski
4 maja – sobota – Wspomnienie św. Floriana, żołnierza i męczennika

Powrót do wszystkich ogłoszeń
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt