Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c
25 maj
2024

Ogłoszenia duszpasterskie na 8 niedzielę zwykłą – Uroczystość Najświętszej Trójcy (26.05.2024r.).

Przeżywamy dzisiaj w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy.

O godz. 15:00 nabożeństwo majowe.

Jutro o godz 17:20 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami rocznymi.

W środę 29 maja – tak jak w każdą ostatnią środę miesiąca – po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się Spotkanie z Biblią. Tematem rozważania będzie fragment Ewangelii św. Mateusza 5, 13-16. Serdecznie zapraszam.

W czwartek – 30 maja – Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby pierwszy ołtarz przygotowali Państwo Uchaczowie i Kaweccy, drugi  - mieszkańcy ul. Zacisze, trzeci – nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4. Czwarty ołtarz będzie przy kościele. W Boże Ciało nabożeństwa majowego o 15:00 nie będzie.

Aby tę uroczystość uświetnić serdecznie zapraszam do udziału dzieci, które w tym roku przyjęły pierwszą komunię św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

Od czwartku przez cały tydzień będziemy przeżywali Oktawę Bożego Ciała. W związku z tym rano Mszy św. nie będzie, tylko po południu i będzie ona połączona z procesją. W przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 11:00. Kancelaria parafialna przez ten czas będzie czynna codziennie po Mszy św. wieczornej.

Sobota – 1 czerwca – to pierwsza sobota miesiąca. Przed Mszą św. o godz. 18:00 zmianka tajemnic różańcowych. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakich doznaje od ludzi będzie połączone ze Mszą św.

Kalendarz liturgiczny:
29 maja – środa – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy
30 maja – czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
31 maja – piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Powrót do wszystkich ogłoszeń
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt