Myślenice - Zarabie, ul. Zdrojowa 1c
1 cze
2024

Ogłoszenia duszpasterskie na 9 niedzielę zwykłą (2.06.2024r.).

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jutro o godz. 17:20 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami rocznymi.

Do czwartku przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W związku z tym rano Mszy św. nie będzie tylko po południu i będzie ona połączona z procesją. Kancelaria parafialna przez ten czas będzie czynna codziennie wieczorem po Mszy św.

Serdecznie zapraszam do udziału w tych Mszach dzieci, które w tym roku przyjęły pierwszą Komunię św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również pierwszy piątek miesiąca.

Spowiedź z racji pierwszego piątku odbędzie się w kościele na Chełmie w środę od godz. 16:00 a później Msza św. W kościele na Zarabiu spowiedź będzie w piątek w godz. 16:00 – 17:45. O godz. 18:00 Msza św.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę 8 czerwca w Sanktuarium myślenickim w ramach Kongresu Eucharystycznego jest organizowane dla okolicznych parafii „Modlitewne Jerycho – Adoracja”. Rozpoczyna się ono Mszą Świętą o godz. 18:00, o niej modlitwa adoracyjna przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do godz. 21:00. Zapraszam i zachęcam do tej modlitwy.

Składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała: Państwu Uchacz i Kawecki, mieszkańcom ul. Zacisze, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Państwu Halinie i Zdzisławowi Klimas.
Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Myślenicach za wyrażenie zgody na procesję Bożego Ciała, dziękuję Policji, Strażakom z Zarabia, Panom Organiście i Kościelnemu, Pani Katechetce, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz lektorom i ministrantom.

Kalendarz liturgiczny:
3 czerwca – poniedziałek – Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy
5 czerwca – środa – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
7 czerwca – piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
8 czerwca – sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Powrót do wszystkich ogłoszeń
Strona główna | Ogłoszenia | Kalendarz | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt